Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychMałżeństwoRozwódApelacja w sprawie rozwodowej
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Apelacja w sprawie rozwodowej

4,6/5 z 202 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Od wyroku sądu I instancji przysługuje apelacja. Apelacja jest środkiem odwoławczym składanym po zakończeniu postępowania. Pamiętaj o zachowaniu terminu do wniesienia apelacji - 14 dni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli o uzasadnienie wyroku nie wystąpiłeś - 7 dni od daty jego wydania. Niedotrzymanie terminu powoduje niemożność wniesienia apelacji. W takim przypadku konieczne jest skierowanie wniosku o przywrócenie terminu, o ile jest ono uzasadnione.

Pobierz plik przygotowany przez naszych prawników - Apelacja w sprawie rozwodowej.

Pobierz dokument: Apelacja w sprawie rozwodowej
Wydarzenie życiowe: Małżeństwo › Rozwód
Typ dokumentu: Apelacja / Zażalenie / Skarga › Apelcja cywilna
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

rodzinne prawo

,

rozwód

,

alimenty

,

separacja

,

ustrój majątkowy

,

ustrój

,

cywilne postępowanie

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Apelacja w sprawie rozwodowej. Apelacja w sprawie rozwodowej, przykładowy dokument apelacji w sprawie o rozwód, wraz z pełnym uzasadnieniem apelacji, podstawowe informacje dot. postępowania apelacyjnego.

Najpopularniejsze