Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychMałżeństwoApelacja ZażalenieApelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

4.8/5 z 770 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Od wyroku sądu I instancji przysługuje apelacja. Apelacja jest środkiem odwoławczym składanym po zakończeniu postępowania. Pamiętaj o zachowaniu terminu do wniesienia apelacji - 14 dni od daty doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Jeżeli o uzasadnienie wyroku nie wystąpiłeś - 7 dni od daty jego wydania. W przypadku nie dochowania terminu do wniesienia apelacji, konieczne jest skierowanie wniosku o przywrócenie terminu, o ile jest ono uzasadnione.

Pobierz wzór dokumentu - Apelacja od wyroku sądu I instancji w sprawie o rozwód

Wersja płatna Apelacja od wyroku sądu I instancji w sprawie o rozwód jest w formacie PDF. Jest to dokument składający się z 3 części: wzoru dokumentu - Apelacja od wyroku sądu I instancji w sprawie o rozwód, przykładowy dokument apelacji w sprawie o rozwód, wraz z pełnym uzasadnieniem apelacji, podstawowe informacje dot. postępowania apelacyjnego. 

Pobierz dokument: Apelacja od wyroku w sprawie o rozwód
rekomendacja:
Wydarzenie życiowe: Małżeństwo › Apelacja Zażalenie
Typ dokumentu: Apelacja / Zażalenie / Skarga › Apelcja cywilna
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Prawo rodzinne i opiekuńcze
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

apelacje w sprawie rozwodowej

,

apelacja

,

apelacja od wyroku

,

rozwód

Autor: Jarosław Olejarz
Miejsce złożenia: Sąd
Formaty plików: DOCXPDF

Od wyroku rozwodowego przysługuje apelacja do sądu apelacyjnego, ponieważ sądem wyższej instancji od sądu okręgowego jest właśnie sąd apelacyjny. Apelację od wyroku rozwodowego należy wnieść , który wydał zaskarżony wyrok - w terminie 2 tygodni od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem.  W sytuacji, gdy strona nie żądała uzasadnienia wyroku w terminie tygodniowym od ogłoszenia sentencji wyroku, termin do wniesienia apelacji biegnie od dnia, w którym upłynął termin do żądania uzasadnienia, czyli będzie to 21 dni od dnia ogłoszenia wyroku rozwodowego. W przypadku, gdy apelacja nie zostanie złożona w tym terminie, orzeczenie staje się prawomocne. W sprawach o rozwód, o separację, a także w sprawach o alimenty skarga kasacyjna jest niedopuszczalna.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów
Najpopularniejsze