Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Darmowy biuletyn:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychSprawa sądowaAlimenty - poradnik
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie tego wzoru dokumentu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników) »

Alimenty - poradnik

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości - Sprawy cywilne pomoże Ci odpowiedzieć na pytania jak wnieść pozew, kto może reprezentować stronę w sądzie i wiele innych porad jak samodzielnie prowadzić sprawę w sądzie. Pobierz - Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości - Sprawy cywilne

Pobierz dokument: Alimenty - poradnik
Wydarzenie życiowe: Sprawa sądowa
Typ dokumentu: Poradnik › Sądowy
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typy podmiotów: Fundacja, Osoba fizyczna, Przedsiębiorca, Stowarzyszenie
Słowa kluczowe:

cywilne postępowanie

,

sprawa cywilna

,

poradnik

,

pełnomocnik

,

rozprawa sądowa

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Jeżeli decydujesz się na wystąpienie do sądu w sprawie cywilnej, powinieneś zacząć od pozwupisma procesowego wszczynającego postępowanie w danej sprawie. Pozew należy sporządzić w maszynopisie bądź ręcznie w tylu egzemplarzach, ile osób (stron, uczestników) on dotyczy plus jeden egzemplarz dla sądu; do pozwu należy załączyć odpisy powołanych w nim dokumentów. To tylko fragment przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości poradnika. Aby przeczytać go w całości pobierz go z naszej strony.

Zleć napisanie dokumentu prawnikowi
Rzetelna Firma
OPiNEO - słucham swoich klientów