Wzory dokumentów, formularze i pliki prawne

Szukaj:
Jesteś tutaj: Strona główna SerwisPrawa.plStrona głównaBaza dokumentów i formularzy prawnychAlimentyAlimenty - Poradnik
Uwaga! Wzór dokumentu archiwalny
Oznacza to, że od czasu jego opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność jego treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych wzorów dokumentów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Alimenty - Poradnik

4,3/5 z 7383 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Poradnik Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczący ALIMENTÓW. Informacje zawarte w Poradniku ALIMENTY pozwolą znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania, które najczęściej są zadawane w sekretariatach sądowych. Kto powinien płacić alimenty? Jak złożyć pozew o alimenty? Kto od kogo może domagać się alimentów? Co zrobić, jeśli zobowiązany nie płaci alimentów dobrowolnie? Co należy zrobić, aby uzyskać wyrok podwyższający dotychczasowe alimenty? Jakie są koszty w sprawach o alimenty?

Pobierz dokument: Alimenty - Poradnik
Wydarzenie życiowe: Alimenty
Typ dokumentu: Poradnik › Pozew o alimenty
Gałąź prawa: Prawo cywilne › Procedura cywilna
Typ podmiotu: Osoba fizyczna
Słowa kluczowe:

alimenty

,

pozew o alimenty

,

cywilne postępowanie

,

poradnik

Autor: Zespół Internetowej Kancelarii Prawnej
Miejsce złożenia: Inne
Formaty plików: PDF

Poradnik ALIMENTY został udostępniony w formie pliku .PDF.

Obowiązek alimentacyjny to obowiązek dostarczania środków utrzymania osobie, która nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie lub znajduje się w niedostatku.

Jeżeli osoba zobowiązana do utrzymania drugiej osoby, nie chce wykonaç tego obowiàzku dobrowolnie, należy wnieść sprawę do sądu rejonowego właściwego według miejsca zamieszkania uprawnionego lub obowiàzanego. Sprawę wnosi się poprzez złożenie pisma – pozwu o alimenty, którego wzór do pobrania znajduje się w serwisie dokumenty.serwisprawa.pl.

Najpopularniejsze